آرشیو مقالات


در دریای «واژه ها»

نویسنده: دکتر ناصر انقطاع یکی از چهار زبان «کلاسیک» جهان، زبان پارسی است. زبان «کلاسیک» به زبانی گفته می شود که دارای دو صفت برجسته باشد که دیگر زبان های جهان (به جز چهار زبان کلاسیک لاتین کهن- ایتالیایی- سنکسریت…… بیشتر »

0 comments

سربازی دانشور و جهان بین

نویسنده : پروفسور رضا شادروان فریدون جم سرباز حرفه ای بود که با عشق و شور فراوان تحصیلات نظامی خود را در کشورهای فرانسه و ایران و انگلیس و آمریکا پیگیری کرد و آنگاه با گذراندن مدارج رسمی به بالاترین…… بیشتر »

0 comments

تصویر « شاه و حاکمیت» در آیینه شعر نظامی

نویسنده : نصرت الله ضیایی از سرایندگان بزرگ و نامی که می توان از او به عنوان یکی از چند شاعر بلند پایه ایران نام برد، نظامی گنجه ای است. شهرت بی مانند نظامی محصول سروده های موسوم به «پنج…… بیشتر »

0 comments

تورم Inflammation کشنده پنهانی مردم آمریکا

نویسنده: دکتر شارونا دیّان در سیستم عظیم درمانی آمریکا هزاران داروی مختلف برای معالجه امراض مختلف تجویز می شوند. آیا ممکن است که اکثر این بیماری ها از یک عامل و علت مشترک ناشی شوند و یا از تنه یک…… بیشتر »

0 comments

به دنبال آفتاب: استقبال گروهی از شاعران از یکی از غزل های ناب سعدی

نویسنده : مرتضی دهکردی مرتضی حسینی دهکردی در سال ۱۳۰۸ در شهرکرد متولد شد و در سال ۱۳۳۲ از دانشکده کشاورزی کرج فارغ التحصیل گردید. وی از نوجوانی به شعر و ادبیات فارسی و موسیقی ایرانی علاقمند بود و تا…… بیشتر »

0 comments